Hírek
2022. Január 01. 13:06, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Vádat emeltek egy 13 évvel ezelőtti fegyveres rablás ügyében
Tiznhárom évvel ezelőtti fegyveres rablás miatt emelt vádat a Battonyai Járási Ügyészség egy győrújbaráti férfi ellen, aki Medgyesegyházán - ismeretlen társával
- kirabolta egy cég irodáját - közölte a Békés Megyei Főügyészség pénteken az MTI-vel.
A rablók 2008 májusában a Damjanich utcai iroda páncélszekrényéből 570 ezer forintot vittek el. A rablók a helyiségben egyedül tartózkodó nőre, az ügyvezető feleségére fegyvert fogtak, kezeit gyorskötözővel összekötözték, majd bezárták a mosdóba.
A nő száját előbb leragasztották, ám később a ragasztószalagot levették. Ez, a helyszínen felejtett ragasztószalag vezetett nyomra, ugyanis a férfi gumikesztyűjének egy darabja is a szalagon maradt. A nyomozás során erről lehetett DNS mintát venni, így tudták azonosítani az egyik elkövetőt.
Az ügyészség egyebek mellett arra tett indítványt, hogy a bíróság a férfit beismerés esetén is végrehajtandó fegyházbüntetésre és pénzbüntetésre ítélje - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 19. 09:00, kedd | Belföld
A pénzügyminiszter június 30-ig vizsgálja felül a 2026. évi költségvetést
A kormány megállapítja, hogy Magyarország 2026. évi központi költségvetésének tényleges helyzete átláthatatlan, ezért elrendeli annak teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatát
2026. Május 19. 07:12, kedd | Belföld
A végrehajtási rendszerről, a Dunaferr sorsáról, az azbesztszennyezésről is tárgyalt a kabinet
2026. Május 18. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter feljelentést tesz, fidezses szóróanyagokat talált az egykori Építési és Közlekedési Minisztérium pincéjében
Továbbá 15-20 zsák ledarált iratot.
2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.
