Hírek
2017. Július 11. 11:37, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Vaddisznó miatt késett egy Prágából induló repülőgép

Vaddisznó szaladt be a prágai Václav Havel nemzetközi repülőtér kifutópályájára, ezért késett 20 percet egy repülőgép - közölte a repülőtér és a rendőrség szóvivője hétfőn.
Marika Janouskova és Katerina Rendlova elmondták, hogy a rendőrök megpróbálták elkergetni a vadat a repülőtérről, de végül le kellett lőniük.
A vaddisznók száma megsokszorozódott Prágában, ám leginkább a keleti külvárosokban, a repülőtér viszont a nyugati oldalon terül el.
Az állat éjjel egy óra után jutott át a kerítésen, de a késésen kívül más problémát nem okozott, sem a légi járművek, sem a repülőtéri közlekedés nem volt veszélyben - mondta Janouskova.
"Előfordult már, hogy állatokat kellett elkergetni a repülőtérről, de vaddisznóra nem emlékszem" - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 21. 08:01, csütörtök | Külföld
Izraeli hadsereg: megkezdődött a Gázaváros elleni hadművelet előkészítő szakasza
Izrael megkezdte a Gázaváros ellen tervezett hadműveletének első lépéseit - jelentette be szerdán Efi Defrin, az izraeli hadsereg (IDF) katonai szóvivője újságíróknak nyilatkozva.
2025. Augusztus 20. 09:14, szerda | Külföld
Donald Trump: a Krím visszaszerzése és a NATO-tagság lehetetlen, de biztonsági garanciákra számíthat Ukrajna
2025. Augusztus 19. 07:48, kedd | Külföld
Donald Trump: elérhetővé vált egy békemegállapodás
Elérhetővé vált egy békemegállapodás az ukrajnai háború lezárására - közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök európai vezetőkkel és a NATO főtitkárával tartott megbeszélésének sajtónyilvános részén.