Hírek
2014. Augusztus 29. 06:00, péntek | Belföld
Válás 70 felett névviselés eltiltással – hogyan?
40 év házasság után válna egy 72 éves olvasó, aki a procedúra több részletére is rákérdezett az onlinejogsebesz.hu szakértőinél. Ne feledje, joga van kérdezni!
Kérdés:
Tisztelt Onlinejogsebész!
72 éves vagyok 40 éve házas a nejem 65 éves, másfél éve viszonya van egy másik úriemberrel.
Anyagi viszonyunk rendezett, én meg úgy gondolom besározta a becsületemet, amire 100 oldalnyi írásos bizonyítékom van.
Hogyan tudnék elválni a leghamarabb, és a nejemet megfosztani a nevem további viselésétől, amit bemocskolt.
A lakás, amelyben élünk a magyar törvények szerint közös, de én Németországból telepedtem át és a magammal hozott pénzből építettük közös megegyezésünk van, de mi van, ha nem tartja be, akár a házassági esküjét.
Köszönöm.
2014. 06. 24.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
A házasság felbontására a bíróság jogosult, ennek feltétele kizárólag az, hogy a házasság felbomlását a bíróság megállapítsa és úgy ítélje meg, hogy a helyreállítására nincs remény. Ehhez elegendő, ha ez egyik fél tekinti az életközösség megszűnést véglegesnek. A bírósági eljárás során kérheti a név viselésétől való eltiltást is. Ha jól értem, a vagyoni kérdéseket a házassági vagyonjogi szerződésben rendezték, ennek a betartására a bíróság ügyel. Amennyiben nincs ilyen okirat, a bíróság a vagyon szerzését vizsgálhatja, hiszen külön vagyon az, amit a felek a saját külön vagyonukból szereztek, a házasságkötéskor meglévő vagyon pedig ilyenek számít.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Nádas Gábor
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 10. 09:01, szombat | Belföld
Meteorológia: életveszélyes rámenni a Balaton jegére
A Balaton jegét vastag hóréteg borította be pénteken, ami visszafogja majd a jégképződést, így továbbra is életveszélyes rámenni a tó jegére - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2026. Január 10. 09:00, szombat | Belföld
MÁV-csoport: hosszabb menetidő a vonat- és a buszközlekedésben
A télies útviszonyok, illetve az esetleges váltóállítási problémák miatt országszerte hosszabb menetidővel közlekednek szombaton is a Volán-buszok és a vonatok, kimaradó járatokra is kell számítani
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
