Hírek
2022. November 25. 14:43, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Varga Mihály: erős az érdeklődés a magyar gazdaság és a magyar válságkezelési megoldások iránt
A világ minden részéről 250 befektetővel tárgyaltak, erős az érdeklődés a magyar gazdaság és a magyar válságkezelési megoldások iránt - mondta a pénzügyminiszter a Facebookra feltöltött videójában pénteken.
Varga Mihály hozzátette, tájékoztatták a befektetőket, hogy a magyar gazdaság jelenleg az ötödik helyen áll az uniós növekedési rangsorban; a rekordszintű foglalkoztatás és alacsony munkanélküliség erős alapot ad a válsághelyzetben, valamint, hogy Magyarország az elsők között van az adócsökkentési rangsorban és hetedik az adó-versenyképességi listán.
A tárcavezető kiemelte, a költségvetési hiánycélt tartják, a befektetői bizalom erős, az elmúlt napokban többszörös kereslet mellett fogytak a magyar államkötvények.
"Dolgozunk tovább, az a célunk, hogy mérsékeljük a szankciók káros hatásait és Magyarország elkerülje a gazdasági visszaesést" - fogalmazott Varga Mihály a közösségi oldalán.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 28. 18:00, kedd | Belföld
Honvéd Vezérkar főnöke: a Magyar Honvédség tartalékos katonái bizonyították felkészültségüket
2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak
A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.
2026. Július 28. 07:33, kedd | Belföld
Nagy Ervin: Hankó Balázs olyan szervezeteknek, rendezvényekre adott támogatást, amelyek a Fidesz kampányát segítették
Hankó Balázs sok-sok milliárd forintot osztott szét, több esetben olyan szervezeteknek vagy rendezvényekre, amelyek egyértelműen a Fidesz kampányát segítették -
2026. Július 28. 07:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: tizenegy éve tart az ígérgetés a Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről
Tizenegy éve tart az ígérgetés Vas megyében az M86-M87 Kőszeg-Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről - közölte a közlekedési és beruházási miniszter hétfőn Facebook-oldalán.
