Hírek
2023. Május 02. 07:34, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Varga Mihály jó hírt közölt a magyar gazdaságról
Továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot a R&I hitelminősítő.
A veszélyes nemzetközi környezet ellenére a japán R&I hitelminősítő megerősítette Magyarország BBB+ besorolását - közölte a pénzügyminiszter a Facebook-oldalán hétfőn.
Varga Mihály kiemelte: az intézet pozitívan értékeli a magyarországi pénzügyi rendszer stabilitását és az államadósság csökkentését.
A hitelminősítő szerint a magyar gazdaság idén elkerüli a recessziót, jövőre pedig visszatérhet a magasabb ütemű növekedési pályára - tette hozzá.
A pénzügyminiszter emlékeztetett arra, hogy a japán elemzőintézet mellett a három nagy nemzetközi hitelminősítő is befektetésre ajánlja Magyarországot, és két osztályzattal magasabb besorolást tartanak érvényben most, mint 10 évvel ezelőtt.
A kormány az idén tovább javítja az egyensúlyi mutatókat, csökkenti a költségvetési hiányt, mérsékli az államadósságot - szögezte le Varga Mihály.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 03. 15:00, péntek | Belföld
Gajdos László: szabályszegő és egészséget veszélyeztető üzemeknek nincs helyük Magyarországon
2026. Július 03. 14:00, péntek | Belföld
Sándor-palota: a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt az államfő Budapesten
Sulyok Tamás köztársasági elnök csütörtökön a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt Budapesten - tájékoztatta a Sándor-palota az MTI-t.
2026. Július 03. 13:00, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: október 22-én nyilvánosak lesznek az elmúlt rendszer egyes titkosszolgálati iratai
2026. Július 03. 07:28, péntek | Belföld
Magyar Péter: az iskolakezdési támogatás első részletét augusztus végéig utalják
Az iskolakezdési támogatás első részletét, 50 ezer forintot augusztus 24-ig utalja a Magyar Államkincstár - közölte a miniszterelnök csütörtökön a Facebook-oldalán közzétett videójában.
