Városlista
2025. augusztus 21, csütörtök - Sámuel

Hírek

2018. Szeptember 11. 08:21, kedd | Belföld
Forrás: police.hu

Vége a hajtóvadászatnak – elfogták a nemi erőszakkal gyanúsított afgán férfit

Vége a hajtóvadászatnak – elfogták a nemi erőszakkal gyanúsított afgán férfit

Az európai elfogatóparancs alapján elfogták azt az afgán férfit Ausztriában hétfőn késő este, aki a gyanú szerint megerőszakolt egy nőt Budapesten és szeméremsértő módon is viselkedett.

Az afgán férfi szeptember 9-én hajnalban Budapesten egy belvárosi gyorsétterem mosdójában szexuális aktusra kényszerített egy nőt, illetve korábban két alkalommal is szeméremsértést követett el Budapest VII. kerületében.

A rendőrség a férfi elfogása érdekében intézkedett a nemzeti és az európai elfogatóparancs kiadatására, valamint Budapest rendőrfőkapitánya külön nyomozócsoportot hozott létre. A budapesti nyomozók még aznap felvették a kapcsolatot az osztrák és a német társhatóságokkal és Budapest rendőrfőkapitánya bruttó 1 millió forintos nyomravezetői díjat tűzött ki.

A férfit az osztrák rendőrök szeptember 10-én késő este, Ausztriában Linz környékén, egy Frankfurtba tartó vonaton igazoltatták és az ellene kiadott európai elfogatóparancs alapján elfogták. Az afgán férfi jelenleg kiadatási őrizetben van.

Budapest rendőrfőkapitánya a korábban kitűzött bruttó 1 millió forintos nyomravezetői díjat szeptember 11-én visszavonta.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 21. 08:05, csütörtök | Belföld

Ilyen volt az augusztus 20-i tűzijáték

2025. Augusztus 21. 08:03, csütörtök | Belföld

Fehér Ház: sok helyszín szerepel a lehetőségek között a Putyin-Zelenszkij találkozó megtartására

Budapest is felmerült a lehetséges helyszínek között.

2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld

Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt

Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.