Városlista
2025. december 12, péntek - Gabriella

Hírek

2015. Május 14. 07:03, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Vihar – továbbra is elsőfokú a figyelmeztetés

Vihar – továbbra is elsőfokú a figyelmeztetés

Mindenhol mérsékelték a korábban kiadott másodfokú riasztásokat, de az ország nagy részén továbbra is elsőfokú figyelmeztetés van érvényben a heves zivatar és a felhőszakadás veszélye miatt.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésében azt írta: reggel északkeleten még több helyen valószínű zivatar, majd átmeneti stabilizálódás után az ország déli részén és északkeleten alakul ki jobb eséllyel ismét helyenként zivatar. Egy-egy hevesebb zivatarra is számítani lehet, amelyet 80 kilométer/óra feletti szél, jégeső, valamint jelentős mennyiségű csapadék kísérhet.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökre Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna és Zala megyére a várható heves zivatar és a felhőszakadás veszélye miatt elsőfokú figyelmeztetést adott ki.

Pest megyében és a fővárosban csak a felhőszakadás veszélye miatt van érvényben elsőfokú figyelmeztetés, amely azt jelenti, hogy rövid idő alatt 25-30 milliméternél is több eső hullhat le.

Az előrejelzés szerint a nap második felében elszórt jelleggel fordulnak elő záporok, zivatarok, de emellett már hosszabb időre kisüt a nap. A délutáni órákban elsősorban a Dél-Dunántúlon, valamint az Alföld északi részén fordulhat elő egy-egy hevesebb zivatar. Több helyen a zivataroktól függetlenül is megerősödhet a szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 20-26 Celsius-fok között valószínű, késő estére 14-19 fok közé hűl a levegő.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 12. 07:42, péntek | Belföld

A hétvégén is enyhe, de borult idő várható

A hétvégén is folytatódik az enyhe, de jellemzően borult, párás, olykor tartósan ködös idő, helyenként szitálás is előfordulhat.

2025. December 12. 07:30, péntek | Belföld

Erkölcsi iránytű, tiszta gondolkodás és állhatatos szív - jellemezte Vitályos Eszter a közmédiát

Átadták a közmédia legrangosabb szakmai díjait.

2025. December 12. 07:26, péntek | Belföld

A köztársasági elnök is megszólalt a Szőlő utcai ügyben