Hírek
2022. Július 02. 14:12, szombat |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Visszaesett az új autók forgalomba helyezése az első félévben

Az idei első félévben 57 411 új személygépkocsi forgalomba helyezésével 11,4 százalékot esett vissza a belföldi autópiac - közölte az MTI-vel pénteken a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete (MGE).
A Datahouse adatai alapján a tavalyi azonos időszakhoz képest 84,6 százalékkal több, vagyis 2265 elektromos autó, és 19,1 százalékkal több, vagyis 2436 plug-in-hibrid állt forgalomba. Az értékesítés túlnyomó részét a benzines autók teszik ki. A használt személyautók forgalma 68 965 darabos behozatallal 9,8 százalékot bővült éves összevetésben. A 9302 kishaszongépjármű 23,9 százalékos visszaesést jelent, nagyhaszongépjárműből viszont több közlekedik, 2942-vel ez a kategória 27,2 százalékos emelkedést ért el - írták.
Az MGE a gépjárműpiac visszaesését a kedvezőtlen nemzetközi feltételekkel magyarázta. Az ukrajnai háború miatt egyre súlyosabb hiányok hátráltatják az autógyártást, akadozik az alkatrészellátás, a szállítási idők kitolódtak, és egyre általánosabb, hogy már árgarancia sem védi a vásárlókat. Európában a tavalyinál legalább 25 százalékkal kevesebb autó készül, bár az amerikai és ázsiai gyártóknak köszönhetően világszintű hiány nem várható. A várakozási idő átlagosan fél évvel nőtt a járvány előttihez képest, bár már akkor is kellett legalább fél évet várni az új autókra - olvasható a közleményben.
Az MGE éves szinten 125 ezer új személyautó forgalomba helyezésével számolt a januári előrejelzésében. Ehhez most annyit tettek hozzá, hogy akkor még nem volt háború, a járvány lecsengésével a piac helyreállására lehetett készülni. Ma már tudható, hogy az autóipar 2 nehéz év után az idén sem lélegezhet fel, a piac az utóbbi évtizedek legnehezebb időszakába jutott, beleértve a javítási szolgáltatásokat is - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Február 04. 16:57, szombat | Belföld
OKF: már 2300 felett a tűzoltói munkák száma
Továbbra is sok munkát ad a vihar a tűzoltóknak elsősorban a Dunántúlon, szombaton kora délután országszerte már meghaladta a 2300-at a beavatkozások száma.
2023. Február 04. 16:56, szombat | Belföld
Kormányzati ciklusokon átívelő egészségügyi stratégia kialakítását követeli a Magyar Orvosi Kamara
2023. Február 04. 10:02, szombat | Belföld
Vihar - Vasútvonalak és autópálya-pihenő működését is akadályozzák kidőlt fák
Zirc és Veszprém, valamint Dombóvár és Kaposvár között vonatpótló autóbuszok közlekednek, az M1-es autópálya Hanság pihenőjét pedig mindkét irányban lezárták fakidőlések miatt - közölte a Mávinform és az Útinform szombaton.
2023. Február 04. 10:01, szombat | Belföld
Megölte szomszédját egy férfi Esztergomban
Megölte szomszédját egy férfi Esztergomban pénteken, a rendőrök a bejelentést követő fél órán belül elfogták a gyanúsítottat - közölte a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság szombaton a police.hu oldalon.