Hírek
2024. Február 29. 13:54, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Vitályos Eszter: Magyarország 2030-ra tartozzon a világ 25 leginnovatívabb országa közé!

A kormány célja, hogy Magyarország 2030-ra Európa 10 és a világ 25 leginnovatívabb országa közé tartozzon, legyen egyeteme a világ top 100-as mezőnyében, továbbá, hogy legalább három egyeteme tartozzon az Európai Unióban a 100 legjobb közé - mondta csütörtökön, Pilisvörösváron a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) parlamenti államtitkára.
Vitályos Eszter a Saint-Gobain Hungary Kft.-nél tartott sajtótájékoztatón - melyen bejelentették, hogy a vállalat csatlakozik a Tanítsunk Magyarországért Programhoz - arról beszélt, a tárca egyik alapvető célja, hogy a családban nevelkedő, a közoktatásban, majd a felsőoktatásban tanuló fiatalokból egy nap önálló, és a szűkebb és tágabb közösség javát szolgáló felnőttek lehessenek.
Az államtitkár, aki egyben a térség fideszes országgyűlési képviselője, azt mondta, azért is hiánypótló ez a program, mert abban az általános iskolás diákokat a felsőoktatásban tanuló egyetemistákkal kapcsolják össze. A diákok összekapcsolása a hagyományos tanár-diák viszonynál bizalmasabb kapcsolatot eredményezhet a mentor és mentorált között - fűzte hozzá Vitályos Eszter.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 01. 08:21, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Minisztérium: továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot a Moody’s
A Moody’s ismét megerősítette Magyarország államadósság-besorolását, és a többi hitelminősítőhöz hasonlóan továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat -
2025. Június 01. 08:20, vasárnap | Belföld
Vágujhelyi Ferenc: rekordot döntött az eSZJA
2025. Május 31. 13:00, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: a magyar oktatási eredmények meghaladják a világ elitklubjának átlagát
A magyar oktatási eredmények meghaladják az Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) átlagát, ami a világ elitklubja
2025. Május 30. 20:44, péntek | Belföld
NGM: a SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak
A SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak, áprilisban 14 százalékkal többet költöttek a kártyabirtokosok, mint egy évvel korábban - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénteken