Hírek
2012. Június 28. 10:22, csütörtök |
Sport
Forrás: MTI
Vujin: a veszprémi szurkolókat az egész világon elismerik
A magyar bajnok MKB Veszprém férfi kézilabdacsapatát hat év után nyáron elhagyó szerb Marko Vujin szerint a város szurkolóit szerte a világon elismerik, és azt szeretné, hogy ez mindig így maradjon.
"A veszprémi drukkerek kiharcolták maguknak, hogy az egész világon minden kézilabdás helyen elismerjék őket. Én, mint játékos pontosan tudom, hogy ez mennyit jelent nekünk a pályán. Mindig előrevitt minket" – mondta a klub honlapjának adott búcsúnyilatkozatában a német THW Kielhez szerződött átlövő.
Vujin kitért rá, pályafutása szempontjából döntő jelentőségű volt, hogy 18 évesen Dunaújvárosba igazolt, majd onnan Veszprémbe, és így korábbi álmai valóra válhattak: bajnok, KEK-győztes és válogatott lett. Hozzátette, azt viszont igencsak fájlalja, hogy a Bajnokok Ligájában nem játszhatott elődöntőt vagy döntőt. Új klubjával szeretne Bundesligát, illetve BL-t nyerni, és abszolút nem tart az esetleges beilleszkedési nehézségektől.
"Szerintem nincs olyan játékos, aki egész életében egy klubnál játszik. Ha valaki el akar menni, és el is megy, akkor általában haragszanak rá az emberek" – fogalmazott Vujin, aki kijelentette, ha más csapat hívta volna, akkor biztosan nem távozik.
Vujin a közeljövőt illetően hangsúlyozta: a szerb válogatottal szeretne jól szerepelni a londoni olimpián, miután a januári, hazai rendezésű Eb-n ezüstérmet szereztek. A magyar és a szerb válogatott az ötkarikás játékokon azonos csoportban szerepel majd.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 05. 07:48, szerda | Sport
Kleinheisler László az osztrák élvonalba igazolt
Kleinheisler László válogatott labdarúgó az osztrák élvonalban szereplő Grazer AK csapatához igazolt kedden.
2025. Február 04. 07:46, kedd | Sport
Férfi kézilabda NB I - Autóbalesetben elhunyt a Gyöngyös fiatal kapusa
Autóbalesetben hétfőn elhunyt Pánczél Kevin, a férfi kézilabda NB I-ben szereplő Gyöngyös kapusa.
2025. Február 02. 08:35, vasárnap | Sport
Premier League - Kerkezék sem tudták megállítani Szoboszlaiékat
A listavezető Liverpool Szoboszlai Dominikkal a kezdőben 2-0-ra nyert a Kerkez Milossal felálló Bournemouth otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának szombati játéknapján.
2025. Február 01. 09:15, szombat | Sport
Premier League - Kerkezék vendége lesz Szoboszlai és a Liverpool
Németországban, az elemzői várakozásoknak megfelelően, 6,2 százalékra, 2020 októbere óta legmagasabb szintre emelkedett a szezonálisan kiigazított munkanélküliségi ráta januárban a decemberi 6,1 százalékról