Hírek
2017. Szeptember 08. 11:32, péntek |
Sport
Forrás: mti
Wladár Sándor hozhat megnyugvást az úszó szövetségben
Vállalja az elnökjelöltséget a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) tisztújító közgyűlésén Wladár Sándor, az 1980-as moszkvai olimpia aranyérmese.
Az 54 éves sportvezető csütörtökön, a Kossuth Rádió Sportvilág című műsorában beszélt arról, hogy több egyesület is megkereste, amelyek szerint jelen pillanatban ő lehet az, "aki megnyugvást hoz". Hozzátette: ha azt érzékelné, hogy van nála alkalmasabb ember a feladatra, akkor mögé állna, azonban pillanatnyilag ezt nem tapasztalta.
"Az az ars poeticám, hogy ha valamit csinálunk, akkor azt teljes erőből végezzük" - nyilatkozta Wladár Sándor, aki 2001 óta a Jövő SC ügyvezető igazgatója.
A MÚSZ az MTI érdeklődésére pénteken megerősítette, hogy Wladárt több klub is támogatja, s a péntek éjféli határidő előtt egyelőre ő az egyetlen, akit jelöltek. A tisztújító közgyűlést szeptember 24-én rendezik.
A MÚSZ éléről a tagok múlt pénteken hívták vissza Bienerth Gusztáv elnököt, aki hét hónapig irányította a szervezetet. A közgyűlést azért kellett összehívni, mert a hazai rendezésű világbajnokságot követően a sorozatos lemondások után működésképtelenné vált az elnökség.
Fotón Wladár Sándort jobbra (MTI/Koszticsák Szilárd)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 09. 15:00, hétfő | Sport
Varga Barnabás duplázott a görög élvonalban
A görög labdarúgó-bajnokságban szereplő AEK Athén vasárnapi kezdőcsapatának tagja volt Varga Barnabás, aki a sereghajtó Panszerraikosz elleni idegenbeli mérkőzés 55. és 95. percében is gólt szerzett.
2026. Február 09. 07:19, hétfő | Sport
Premier League - Szoboszlai óriási gólt szerzett, majd piros lapot kapott - Videó
2026. Február 08. 08:31, vasárnap | Sport
Labdarúgó NB I - A Ferencváros nyerte a 246. fővárosi rangadót
A címvédő Ferencváros 3-0-ra legyőzte hazai pályán az Újpestet a labdarúgó Fizz Liga 21. fordulójának szombat esti rangadóján.
2026. Február 07. 09:12, szombat | Sport
Milánó 2026 - Az olasz kultúrát és történelmet bemutató műsorral megkezdődött a téli olimpia
Megkezdődött a XXV. téli olimpia pénteken, a február 22-ig tartó játékokat hivatalosan Sergio Mattarella olasz elnök nyitotta meg a milánói San Siro Stadionban.

