Hírek
2022. Augusztus 17. 11:09, szerda |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Zárkatársai ölhettek meg egy fogvatartottat Budapesten

Megöltek egy fogvatartottat az egyik fővárosi büntetés-végrehajtási intézetben, a rendőrség az elhunyt két zárkatársát gyanúsítja a bűncselekmény elkövetésével
- közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság kedden a police.hu oldalon. A közlemény szerint kedd reggel holtan találtak az őrök egy 36 éves fogvatartottat az egyik fővárosi büntetés-végrehajtási intézetben. Az előzetes adatok idegenkezűségre utaltak, a soron kívül elvégzett igazságügyi boncolás megerősítette, hogy a férfi halálát bántalmazás okozta.
Az ügyben a Budapesti Rendőr-főkapitányság emberölés miatt folytat nyomozást - írták. Hozzátették: az elhunyt két zárkatársát, egy 27 és egy 39 éves férfit gyanúsítottként hallgatták ki.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 15. 07:35, szerda | Belföld
Jelentősen csökkent az ipari termelés
2025 augusztusában az ipari termelés volumene 7,3, munkanaphatástól megtisztítva 4,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - erősítette meg kedden kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Október 15. 07:34, szerda | Belföld
Továbbra is zuhanőrepülésben az építőipar
2025 augusztusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 15,2, a munkanaptényezővel kiigazított adatok alapján 13,6 százalékkal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (K
2025. Október 14. 19:53, kedd | Belföld
Startra készek a turisztikai hitelek
5 egyszerű lépésben, maximum 15 napos ügyintézési határidővel juthatnak kedvező kamatozású hitelhez a turisztikai ágazat szolgáltatói. Október15-től két termék lesz elérhető.
2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld
Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt
A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.