Városlista
2025. május 22, csütörtök - Júlia, Rita

Hírek

2015. November 27. 07:55, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Zavartalan a földgáz magyarországi importja

Zavartalan a földgáz magyarországi importja

Zavartalan a földgáz magyarországi importja, megfelelő szintű az ellátásbiztonság - tájékoztatta az MVM Csoporthoz tartozó Magyar Földgázkereskedő Zrt. csütörtökön az MTI-t.

A társaság közleménye szerint a Magyarországra irányuló földgázszállítás a tervek szerint halad, az orosz partner a hosszú távú földgázszállítási szerződésben foglalt kötelezettségeit maradéktalanul teljesíti.

A jelenlegi import, valamint a hazai termelés a tárolói kapacitásokkal együtt hónapokig fedezni tudja a hazai szükségleteket a téli időszakban is - hangsúlyozta a földgázkereskedő.

A hazai tárolókban több mint 3 milliárd köbméter földgáz van, ami csaknem 50 százalékos töltöttséget jelent. Ezen belül a biztonsági földgázkészlet nagysága csaknem 1 milliárd köbméter, megfelel az előírásoknak - ismertették.

Magyarország kiegyensúlyozott gázellátásához, illetve ellátásbiztonságához a keleti és nyugati irányú beszállítási lehetőség mellett alternatív útvonalként az idén átadott szlovák-magyar összekötő vezeték is hozzájárul - emelte ki a társaság.

Címkék: gáz, import, Magyarország

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét

Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú

A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld

A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba

A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.