Városlista
2026. július 19, vasárnap - Emília

Hírek

2021. Április 30. 19:13, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Zivatarveszély miatt az egész országra kiadták a figyelmeztetést

Zivatarveszély miatt az egész országra kiadták a figyelmeztetést

Zivatarveszély miatt az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adott ki május elsejére, szombatra az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Az MTI-hez pénteken kora este eljuttatott veszélyjelzésben azt írták: péntek estétől, késő estétől délnyugat felől zivataros hullám érkezik, amely fokozatosan északkelet felé helyeződik át. Ennek hatására kezdetben a Dunántúl déli részén, majd ezt követően az ország keleti felében lehet zivatarokra számítani. Emellett az északnyugati határvidéken is előfordulhat zivatar.

Szombat délelőtt ez a zivataros hullám északkeletre távozik. Ezt követően az Északi-középhegység tágabb térségében pattanhatnak ki újra zivatarok, melyekhez intenzív csapadékhullás (lokálisan 10-20 milliméter), viharos (60-80 kilométer/órás) szél és jégeső társulhat, általában 2 centiméter alatti, de egy-egy helyen nagyobb jégdarabok is hullhatnak. Késő estétől egy újabb zivataros hullám érkezik, amely a vasárnapra virradó éjszaka vonul át az országon. A zivatarrendszerhez kapcsolódóan nagy területen fordulhatnak elő viharos (60-80 kilométer/órás, esetleg egy-egy gócban 80-90 kilométer/órás) széllökések, illetve lokálisan jelentős csapadék (10-20 milliméter) is hullhat - írták.

Az előrejelzés szerint szombaton a minimumhőmérséklet 7-14, a maximumhőmérséklet 22-27 Celsius-fok között valószínű.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld

Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé

A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.

2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld

Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb

Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.

2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld

Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő

Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt

2026. Július 18. 09:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: végre előrelépés történt Rákosrendezőn