Hírek
2013. Január 16. 05:00, szerda |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Ekcémát és asztmát okozhatnak a gyorsételek

A heti háromszori gyorsétel fogyasztása asztmához és ekcémához vezethet gyerekeknél - mutatott rá egy új tanulmány, amelyről a Fox News számol be. A szakemberek attól tartanak, hogy a sok telített zsír csökkenti a gyerekek immunrendszerének ellenálló képességét.
A tanulmány, amelybe több mint 50 országot vontak be, azt találta, hogy azoknak a tizenéveseknek, akik hamburgert vagy ahhoz hasonló gyorsételt fogyasztottak egy héten legalább háromszor, 39 százalékkal nagyobb volt az esélyük az asztma kialakulására, mint társaiknak. A fiatalabbaknál ugyanez 27 százalékkal növelte meg a rizikófaktort.
Azonban a heti háromszori gyümölcs és/vagy zöldségfogyasztás 14 százalékkal csökkentette a kockázatot a fiatalabbaknál és 11 százalékkal a tizenéveseknél.
Az új-zélandi Auckland Egyetem kutatói a tanulmány keretében 181 ezer 6-7, valamint 319 ezer 13-14 éves korú gyermek étkezési szokásait vették szemügyre. A tanulmány szerzői ugyanakkor felhívják a figyelmet, hogy eredményeik nem bizonyítanak ok-okozati összefüggést.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 12. 08:40, szombat | Életmód
ESET: az internetezők negyede egyáltalán nem fél a csalásoktól
2025. Július 11. 09:13, péntek | Életmód
Sziget - Éjszakai jegyet vezettek be az idei fesztiválra
Kedvezményes éjszakai jegyet vezettek be az idei Sziget fesztiválra, amivel megújult és új helyszíneken rendezendő programok is látogathatóak - közölték a szervezők az MTI-vel csütörtökön.
2025. Július 11. 09:09, péntek | Életmód
Axiom-4 - Hétfőn indulhat haza Kapu Tibor
Hétfőn indulhat haza Kapu Tibor kutatóűrhajós - közölte a HUNOR - Magyar űrhajós Program csütörtök este a Facebook-oldalán.
2025. Július 03. 18:41, csütörtök | Életmód
Szeptemberben lesz a „Könnyek a Vízben” Segélykoncert, az adományozás tovább folytatódik
A nagy hőségre való tekintettel az ősz elejére halasztották a szervezők a „Könnyek a vízben” Segélykoncertet.