2024. május 6, hétfő - Ivett

2017. Április 24. 09:05, hétfő | Helyi
Forrás: közlemény

Esztergom hétvégén a sakkozók városa volt

Az V. Esztergom Fide Open nemzetközi sakkverseny április 21-23. között zajlott le a Balassa Bálint Gazdasági Szakközépiskola és Szakiskolában.

A versenyen 62-en ültek az asztalokhoz. Meglepetésre az A csoportban román győzelem született, Mircov Nicola-Alexandar nyert, Fodor Balázst megelőzve. Az észak komáromi Balogh Péter lett a harmadik, legjobb nem helyezett ifjúsági: Forgács Attila Jr., legjobb női versenyző: Szűcs Edina, legjobb senior résztvevő: Mózes Ervin (ROU).

U2200 végeredmény:

1. Mircov Nicola-Alexandar (ROU) 5 pont
2. Fodor Balázs 5 pont
3. Balogh Péter 4,5 pont (SVK)
4. Ács Gábor 4,5 pont
5. Kovács Márton 4,5 pont

Az U1600-as csoportban, ahogy Kovács Géza előre megjósolta, esztergomi győzelem született. Pétervári Szabolcs (Esztergomi Sakkiskola) 6-5,5 ponttal, jó játékkal nyert. A többi esztergomi sakkiskolás is helyt állt.

A legjobb nem helyezett 14 év alatti fiú: Fekete László (Esztergomi Sakkiskola) 14 év alatti lány: Majorits Jázmin. Legjobb 10 év alatti fiú: Spanberger Richárd (Esztergomi Sakkiskola), legjobb 10 év alatti lány: Paksai Nikolett.

Fekete László 4. lett 4 ponttal, Spanberger Richárd 9., Antalics Péter 10. , Marosvári Gergő 13., mindhárman 6-3 pontot szereztek.

Az V. Fide Open mellett, április 22-én a Szentgyörgymezői Olvasókörben zajlott le a II. Kondár Béla emlék, gyermek amatőr sakkverseny. Ezen a pilisvörösvári gyerekek taroltak.

Az élmezőny végeredménye:
1. Klemens Bálint 6 pont (100%) Pilisvörösvár
2. Demény Gellért Pilisvörösvár
3.Kristóf Erik Pilisvörösvár
Puksa Luca ( Esztergomi Sakkiskola) a negyedik helyen ért célba, ötödik Mihóv Attila (Piliscsév) hatodik Kertészfi Ramóna (Piliscsév).

Az Esztergom Fide Openen és a II. Kondár Béla sakkversenyen is Erős Gábor a Köznevelési, Ifjúsági és Sport Bizottság elnöke adta át a jól megérdemelt díjakat.

2024. Május 02. 18:36, csütörtök | Helyi

Elindult a "piskóta" körforgalom építése Esztergomban

Április 30-án indult a Dobogókői út – Petőfi Sándor út – Terézia utca – Kálvária út kereszteződésénél a körforgalom építése.

2024. Május 02. 18:34, csütörtök | Helyi