Hírek
2011. Október 28. 07:45, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Még mindig nem vesszük komolyan az alkohol káros hatásait
A brit Egészségügyi Minisztérium évek óta harcol az alkoholfüggőség ellen. Ennek ellenére az egészségügyi miniszter, Anne Milton szerint az emberek nem veszik komolyan, hogy az italozás károsítja az egészségüket.
A világ szinte minden táján problémát okoz az alkoholfüggőség és az, hogy sok ember nem ismer mértéket az alkoholfogyasztásban. Pedig az italozás nagy mértékben károsítja az egészséget, és több komoly betegség kialakulásához is hozzájárulhat - írja a BBC.
Éppen ezért több állam kormánya is lépések tett már annak érdekében, hogy visszaszorítsa az alkoholfogyasztást. A szakértők azonban elmondták: az emberek a figyelmeztető kampányok és felhívások ellenére sem veszik komolyan a rájuk leselkedő veszélyeket.
A britek jelenleg azt fontolgatják, hogy az alkoholfogyasztás visszaszorítása érdekében minimum árat szabnak az alkoholtartalmú italoknak - az egészségügyi miniszter azonban elmondta: a lépés valószínűleg nem lenne teljesen legális. Éppen ezért olyan lépések bevezetésére kell koncentrálni, amelyek nem sértik a fogyasztók jogait, ugyanakkor segítenek az egészséges életmódra való áttérésben.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld
Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés
2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.
2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában
Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.
2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld
Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon
Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.
2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
