2024. április 29, hétfő - Péter

2017. Április 03. 07:47, hétfő | Helyi
Forrás: Koller József/InfoEsztergom.hu

Óriási Vitéz-diadal a presztízsmeccsen

Rendkívül nagy különbséggel győzte le az Esztergomi Vitézek csapata szombaton az RCH pályán az elmúlt évtizedek legnagyobb riválisát, a Bulldogokat. Rögbiseink esélyt sem adtak ellenfelüknek a presztízsmeccsen.

RÖGBI NB I

Esztergomi Vitézek RAFC – Battai Bátor Bulldogok 82-19 (42-5)

Esztergom RCH stadion, vezette: Jánosi Attila.
Vitézek: Heckel, Németh, Robota, Jámbor, Ágotai, Gyurcsik M, Sölösi D, Koller, Raul, Suiogan D, Remsik, Kiss K, Stigmajer, Zwehlakve, Sovány.
Csere: Szakály, Rácz R, Csákvári, Iftode, Fantanau, Kiss I, Volentér, Lábos.
Célok: Kiss K 22, Stigmajer 20, Zwelakve 10, Suiogan T 5, Gyurcsik 5, Sovány 5, Remsik 5,
Szakály 5, Kiss I. 5.
Edző Sölösi Lászó, Zwelakve Sodladla.

Ragyogó idő és kitűnő pálya várta a csapatokat szombaton az RCH pályán a Prímás-szigeten. A régi-új játékosokkal felálló battai csapat nagy önbizalommal kezdte a mérkőzést, mivel úgy nézett ki, hogy tolongásuk látszatra sokkal erősebb, mint a Vitézeké. Ez a feltevés azonban nem vált be, mert a hazai csapat óriási erőket mozgósítva játszott, és már a 10. percben megszerezte a vezetést és a félidő végéig tetemes előnyt épített ki (42-5), esélyt nem adva a vendégeknek.

A második játékrész azonnal egy szemfüles Zwele céllal indult tudatva a battaiakkal, hogy ezen a mérkőzésen semmi esélyük. A folytatásban be is bizonyosodott, hogy a hazaiak könnyedén játszva hozták a mérkőzést. A csapatból mindenki jól játszott, különösen Stigmajer Márk, aki szinte tarthatatlan volt, valamint Kiss Kornél, aki kiválóan értékesítette jutalom rúgásainkat is.