Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2017. Október 27. 11:50, péntek | Belföld
Forrás: mti

Pénzmosás miatt indult eljárás két férfi ellen Szegeden

Pénzmosás miatt indult eljárás két férfi ellen Szegeden

Pénzmosás miatt indult eljárás két férfi ellen, akik a gyanú szerint 120 millió forintnak megfelelő dollárt szereztek meg egy brit-amerikai kettős állampolgár számlájáról

- tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség helyettes szóvivője pénteken az MTI-t. Serfőző Katalin közölte, a gyanúsított szerb-horvát és szerb-magyar kettős állampolgár a sértett hamis dokumentumait felhasználva számlát nyitott egy szegedi bankfiókban. Ezt követően egy ismeretlen a sértett cseh banknál vezetett számlájáról, annak tudta és beleegyezése nélkül október 4-én mintegy 120 millió forintnak megfelelő összeget utalt át Szegedre. Két nappal később a gyanúsítottak 3,2 millió forintot felvettek számláról, majd október 24-én újra próbálkoztak, de ekkorra a nyomozóhatóság már lefoglalta a pénzt, miután a sértett feljelentést tett.

A férfiak ellen különösen nagy értékre elkövetett pénzmosás és közokirat-hamisítás bűntette miatt indult eljárás. A Szegedi Járásbíróság nyomozási bíróság - ügyészi indítványra - nem jogerősen elrendelte előzetes letartóztatásukat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 16. 12:00, csütörtök | Belföld

Sulyok Tamás: a jogállamiság nem politikai értékelés függvénye

A jogállamiság nem politikai értékelés függvénye, hanem a matematikához hasonlatosan objektív ténykérdés, a törvények uralmát jelenti - közölte a köztársasági elnök szerdai Facebook-bejegyzésében.

2026. Július 16. 11:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk

A Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk - fogalmazott a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Július 16. 09:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: botrányos módon esik szét az egykori állampárt

Magyar Péter kormányfő szerint \"botrányos módon\" esik szét az egykori állampárt, a Fidesz.