Hírek
2013. Május 19. 08:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: lvp
Rendes Csaba aranyéremmel debütált új klubjában
Megnyerte az Egerben rendezett országos triatlon bajnokság versenyét múlt héten Rendes Csaba. Az esztergomi sportoló ezzel aranyéremmel mutatkozott be új egyesületében, az Egri Triatlon Klubban.
Idén már az Egri Triatlon Klub sportolójaként versenyzik az esztergomi Rendes Csaba, aki múlt héten debütált új egyesülete színeiben, ráadásul nem is akárhogyan, hiszen az egri közönség előtt aranyérmet szerzett. Eger adott otthont az országos triatlonbajnokság legutóbbi versenyének, melyen a hazai triatlon mezőnye képviselte magát.
A nemzetközi szinten is kiváló eredményeket elérő Rendes Csaba kifejtette, hogy a „hazai pályán” való bemutatkozás óriási motivációt és plusz feszültséget jelentett számára.
„Egy látványos és magyar szinten kifejezetten nehéz, technikás versenypálya várta az indulókat. Az idő gyönyörű volt, igazi triatlonos” – kezdte beszámolóját az esztergomi sportoló, aki az úszásban rögtön az élre állt. Közbe figyelte a mezőnyt, de már az úszótáv felénél jelentős előnye volt a többiek előtt. Egyedül csapattársa, Molnár Gergő tartotta az iramot, akivel a bicikli versenyszámban is sikerült tartani az előnyt a mezőny előtt.
„A bicó első pár körét keményen megnyomtuk és súlyos másodperceket adtunk a mögöttünk haladóknak. Mind a ketten tudtuk itt ma a biciklin múlik minden. Próbáltunk annyi előnyt kitekerni, hogy a futás már tét nélküli legyen. Ezt sikerült is véghezvinnünk, így magabiztos egri siker született hazai pályán. Az első és második is hazai versenyző, ami remek érzés” – részletezte Rendes Csaba, aki ezzel tökéletesen, aranyéremmel vette első egri akadályát.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
